Emirsoy Holding Başkanı ve Konvoy Denizcilik Genel Müdürü Sayın Muhsin Emirsoy ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Dilek Emirsoy Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Lefkoşa şehrinde bulunan Yakın doğu üniversitesini ziyaret etti.

Eğitime ve Türk denizciliğine verdikleri katkıyı Yakın Doğu Üniversitesine verdikleri destekle sürdüren Emirsoy Holding ile ilgili olarak Yakın Doğu üniversitesinin internet sitesinde aşağıdaki haber yer aldı.

Konvoy Denizcilik Şirketler Grubu Başkanı YDÜ’yü Ziyaret Etti

Denizcilik sektöründeki lider kurumlardan biri olan Konvoy Denizcilik Şirketler Grubu Başkanı Muhsin Emirsoy Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel’i ziyaret etti.

Konvoy Denizcilik Şirketler Grubu Başkanı  Emirsoy, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel’i ziyaretinin ardından, Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde konferans verdi. Emirsoy konferans’ta yeni yetişecek denizcilere, tecrübelerinden ve denizcilik sektöründeki beklentilerinden bahsederken, bu konferansın amacının öğrencilere denizciliği daha iyi tanıtmak olduğunu söyledi.

Aslen Kıbrıslı olan Emirsoy, Yakın Doğu Üniversitesi’ne ilk defa geldiğini bu kadar donanımlı bir üniversite ve Denizcilik Fakültesi beklemediğini söyleyerek, üniversitenin imkanlarından ve donanımından çok etkilendiğini belirtti. 
Türkiye’deki üniversitelerle kıyaslanacak olursa, Yakın Doğu Üniversitesi’nde bir dayanışma ve aile kurgusu olduğunu söyleyen Emirsoy, bir Kıbrıslı Türk olarak "Ülkemde böyle donanımlı bir üniversite ve Denizcilik Fakültesi olmasından dolayı son derece gururluyum" dedi.

Filosunda 11 gemi barındıran ve 450’den fazla kişiye isdihdam sağlayan Konvoy Denizcilik Şirketler Grubu Başkanı Emirsoy, öğrencilere kendi deneyimlerinden bahsederek, Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesinin sağladığı donanım ve imkanların, öğrencilerin ileriye daha sağlam bakmalarını sağladığını söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’yle işbirliği içinde olduklarını belirten Emirsoy, YDÜ Denizcilik Fakültesi öğrencilerine staj yapma ve 10 öğrenciye burs imkanı sağlayacağını belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç da Emirsoy’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, YDÜ Denizcilik Fakültesinden mezun, Konvoy Şirketler Grubunda çalışan ve staj yapan öğrencilerin bulunduğunu, bu işbirliğinin devam edeceğini sözlerine ekledi."

www.neu.edu.tr

30.04.2010 


Bizimle çalışmak ister misiniz?

Firmamız bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarımız ile yürüttüğümüz bu maratonda, bizimle birlikte yol almak ister misiniz? O halde CV formunu dikkatle doldurarak bize iletiniz.