Oxford Akademik Birliği, Rektörler Kulübü ve Uluslararası Socrates Onur Topluluğu tarafından her sene verilen Uluslararası Oxford Socrates Onur Ödülü, Konvoy Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Emirsoy’a layık görüldü.

Dünyanın en prestijli ödülleri arasında gösterilen ve Oxford Akademik Birliği (Oxford Academic Union - OAU) Rektörler Kulübü (Club of Rectors - CRE) ve Uluslararası Socrates Onur Topluluğu (Socrates International Honour Society) tarafından her sene bilimadamları, eğitim kuruluşları ve işadamlarına belli kriterler çerçevesinde verilen Socrates Onur Ödülü’ne, bu sene Emirsoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Muhsin Emirsoy, layık görüldü.

İngiltere Oxford Sokrates Değerlendirme Kurulu tarafından önceki yıllarda, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Rusya Başbakanı Viktor Chernomyrdin’e layık görülen ödül töreni, 25 Mart 2015 tarihinde Kuzey Kıbris Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

MUHSİN EMİRSOY KİMDİR?

1960 yılında Kıbrıs’ın Limasol Şehrinde doğdu. İlk, Orta ve Lise  öğrenimini Kıbrıs’ta tamamladı. 1978-1982 yılları arasında İTÜ Denizcilik Fakültesini bitirdi ve Kaptan olarak meslek hayatına atıldı.

Mezuniyetinden sonra 1993 yılına kadar birisi Türk diğeri ise İngiliz olan iki armatör firmanın gemilerinde 4. Kaptanlıktan başlayarak Gemi Süvariliğine kadar hizmet verdi.

1993 yılında İzmir’de bir denizcilik şirketi kurarak aktif deniz hayatını karaya taşıdı. Halen iş hayatını İzmir’de sürdürmekte olan Muhsin Emirsoy başlıca Armatörlük ve Teknik Gemi İşletme konularında hizmet veren, Emirsoy Holding, Emirsoy Denizcilik, Konvoy Denizcilik ve Bemar Gemi İşletmeciliği Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor.

Muhsin Emirsoy, ayrıca İzmir’de içerisinde İzmirli genç, yetişkin binicilerin yararlanmakta olduğu, yeni binicilerin eğitim alabildikleri profesyonel bir Atlı Spor tesisi bulunan Konvoy Country Club’u inşa etmiştir.

Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülü sahibi Muhsin Emirsoy, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır. 

 

Kaynak :  http://www.denizhaber.com.tr/kaptan-muhsin-emirsoya-socrates-onur-odulu-haber-60973.htm

Kaynak :  http://www.sabah.com.tr/yasam/2015/04/07/muhsin-kaptana-buyuk-odul

  


Bizimle çalışmak ister misiniz?

Firmamız bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarımız ile yürüttüğümüz bu maratonda, bizimle birlikte yol almak ister misiniz? O halde CV formunu dikkatle doldurarak bize iletiniz.