2005 yılında başlatılan ve geçen yıllar içinde "Denizciliğin Oskarı" adını alan Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödüllerinin Altıncısı, Cumartesi günü İstanbul Ataköy Sheraton Hotel’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Birleşmiş Milletler Denizcilik Örgütü Genel Sekreteri Efthimios Mitropoulos’un da katılımı ile yapıldı.

Dünyanın ünlü denizcileri, bazı devletlerin IMO temsilcileri yani IMO’da görev yapan Büyükelçileri, uluslararası denizcilik kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, Deniz Ticaret Odası Üyeleri ve Türk Armatörler Birliği temsilcileri de törene katıldı. Sunuculuğunu Savaş Karakaş’ın yaptığı törende açılış konuşmalarını Deniz Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Recep Canpolat ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Top yaptı.    

KIBRISLI TÜRK MUHSİN VE DİLEK EMİRSOY ÇİFTİNE ÖDÜL

25 yıl önce denizcilik sektörünün deniz taşımacılığı sektörüne adım atan Kaptan Muhsin Emirsoy, eşi Dilek hanımla birlikte kurdukları KONVOY DENİZCİLİK LTD. adlı şirketleri zaman içinde başarılı bir yönetimle büyüyerek Emirsoy Holding’e dönüştü. Holding’in Denizcilik Sektörünün Oskarı olarak adlandırılan ALTIN ÇIPA ödülünü alan Konvoy Denizcilik Ltd. şirketi dünya çapında kuru dökme yük, genel kargo, taşıtlar, konteyner ve her türlü proje kargo taşımacılığı yapmakta olan işletmesi altındaki gemilerinin, teknik ve ticari işletmeciliğini yapmakta.  Kıbrıslı Türk Muhsin Emirsoy ve Dilek Emirsoy’un’un sahibi oldukları Konvoy Denizcilik bu yıl Kuru Yük Gemi İşletmeciliği kategorisinde büyük ödülü aldı. Konvoy Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Emirsoy’a ödülünü İtalya IMO Temsilcisi Amiral Cristianao Aliperta takdim etti. Emirsoy yaptığı konuşmada, 30 yıldan bu yana denizcilik mesleğini icra ettiğini, geminin mutfağından geldiğini kaydederek, kendisini bu ödüle layık gören jüri üyelerine teşekkür etti.

KKTC CUMHURBAŞKANI KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ

KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Kıbrıslı Emirsoy çiftine Denizcilik Sektörünün Oskarı olarak adlandırılan ALTIN ÇIPA ödülüne layık görülmeleri nedeni ile bir kutlama yazısı gönderdi. Yazıyı, ödül törenine denizci olması nedeni ile davet edilen Cumhurbaşkanının Danışma Kurulu Üyesi ve bir armatörlük şirketi sahibi olan Prof. Dr. Ata Atun, törenle Emirsoy çiftine takdim etti.

ŞİRKETİN GEMİ TONAJI KKTC’NİNKİNDEN DAHA BÜYÜK

Şirket uluslararası taşımacılık yapan 6 geminin sahibi. Dökme yük taşıyan Aegean Castle (26646 GRT), İzmir Castle (27074 GRT), Genel yük taşıyan Rosborg (15992 GRT), Bsle Performer (16990 GRT), Humbolt Current (16992 GRT) ve Ro Ro gemisi Naesborg (32173 GRT). Şirketin toplam GRT’si yani Gross Tonajı, 135867 ton. Bu miktar KKTC’ye kayıtlı olan gemilerin tümünün Gros tonundan daha fazla. Şirket büyük bir aile gibi Genç yaştaki personeller hariç şirketin yeni diye tanımlanan personelleri ortalama son 12 veya 13 senedir şirkette çalışan kişiler. Personelde ve yöneticilerde müthiş bir aile kavramı var. Her personel kendini şirketin değil Konvoy Denizcilik ailesinin bir ferdi olarak görüyor. Bu aidiyet beraberinde de başarıyı getiriyor. Kıbrıslı Emirsoy çiftinin diğer başarıları; Emirsoy çifti yıllar içine sistematik, kurumsal ve özverili uğraşı ile kazandıklarını artı değer olarak Ege’nin Seferihisar bölgesinde Turgut köyünde denizcilik sektörü ile ilgisi olmayan bir başka yatırıma da dönüştürmeyi başardı. Emirsoylar sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da kalitesinden söz edilen ve listelere girmiş bir at yetiştirme merkezi kurdular Seferihisar’da. Avrupa’nın en iyi soylu atlarından gelen atlarla şu anda Türkiye’nin bir numarası konumundalar. Yüzlerce dönüm arazi içinde, binlerce zeytin, badem ve harnıp ağaçları arasında eko turizme uygun muhteşem bir tesis yarattılar. Organik tarım uygulaması ile tesisin gereksinimlerini karşılıyorlar ve çok kaliteli bir de şarap üretiyorlar.

Prof. Dr. Ata Atun
www.ataatun.com
17.11.2011

  


Bizimle çalışmak ister misiniz?

Firmamız bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarımız ile yürüttüğümüz bu maratonda, bizimle birlikte yol almak ister misiniz? O halde CV formunu dikkatle doldurarak bize iletiniz.