Yaklaşık 30 yıllık bir Denizcilik geçmişine sahip olan Emirsoy Holding şirketler grubu, bu yöndeki bilgi ve deneyimlerini 1998 yılında kurdukları Konvoy Denizcilik şirketinin faaliyetlerinde yoğunlaştırmıştır. Şirketin kendi gemileri üzerindeki, kendine güvenen, özverili ve disiplinli çalışmaları zaman içerisinde ticari ilişki içerisinde bulunduğu Avrupalı armatörler tarafından kendi gemileri için de teknik işletme hizmeti taleplerini doğurmuştur.
 
Başlayan bu süreçten sonra Konvoy denizcilik büyümesini sürdürmüş, Gemi Makine Mühendisleri, Gemi İnşa Mühendisleri, Gemi Kaptanları ve İşletmecilerinden oluşan tecrübeli, ve çok uluslu deniz personeli ile uyum içerisinde çalışma bilinci olan kadrolarını kurumsallaştırmıştır. Teknik işletme hizmeti ile başlayan ilişkiler zaman içerisinde proje bazında ortaklıklara kadar gitmiştir. Bunların başında gelen Italyan - Bogazzi (BNAVI) firması ile ortaklıkları sürmekte olup, geçtiğimiz yıllarda Heavy lift taşımacılığında Danimarkalı Nordana firması ile de gemi bazında proje ortaklıkları olmuştur. Ayrıca Norveçli, İsviçreli ve İtalyan armatörlerin de çeşitli tonajlardaki, gemilerine teknik işletme hizmetleri vermişlerdir.
 
Teknik işletmesi altındaki yabancı armatörlere ait gemileri, kendi gemilerinden ayırt etmeksizin vermekte olduğu teknik işletme hizmetleri sürdürmekte olan Konvoy Denizcilik sektörde bu anlamda bir ilk olmuştur. Yaklaşık 250 kişilik kara ve deniz kadrosu ile sektöre istihdam sağlamakta olan şirketin İzmir’ de merkez ofis olmak üzere, İstanbul ve Antalya’da da ofisleri bulunmaktadır. Uluslar arası sularda gemi çalıştırmanın tüm incelik ve hassasiyetlerine olan farkındalığı ile Türkiye’den Uluslar arası Deniz Çalışanları Komitesi (IMEC) üyesi olan iki şirketten birisi olan Konvoy Denizcilik, faaliyetlerini sürdürmekte olduğu İzmir’de gerek spor gerekse eğitim alanında birçok sosyal sorumluluk projesini de hayata geçirmiştir.


Bizimle çalışmak ister misiniz?

Firmamız bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarımız ile yürüttüğümüz bu maratonda, bizimle birlikte yol almak ister misiniz? O halde CV formunu dikkatle doldurarak bize iletiniz.